Napsali o nás

V jedné z malých uliček malebného městečka Kroměříž se naproti benzínové stanice skrývá na první pohled docela nenápadná kavárnička. To, co ale čeká uvnitř, nadchne nejednoho návštěvníka. Především pak milovníky koček.


Kavárna Toulavý ráj není jen kavárnou, ale i útočištěm pro nalezené, nechtěné, či zubožené kočky, kterým se dostane náležité péče a pokud se poštěstí, najdou zde i nového majitele, který jim dá lásku a domov. Koncept kavárny pracuje na principu uvedení nalezených koček do zdravého stavu, aby mohly být následně nabídnuty k adopci. Všechny jsou naočkované, vykastrované, odčervené a testované na nejběžnější kočičí nemoci.


Kavárna je sice přístupná lidem, ale prostředí je vytvořeno především pro blaho koček, kterých je tu opravdu požehnaně. Škrabadla jsou na každém rohu a dokonce není nic ojedinělého, že se vám tu proběhne jeden z chlupáčů nad hlavou. Prolézačky jsou totiž všude.


Tady se na vás nikdo nebude hloupě dívat, když si dáte extra porci domácí šlehačky na jeden z jejich výborných dortíků a zapijete to zmrzlinovým shakem. Tady vás čeká jen láska a porozumění koček vděčných, že mají teplo domova. Možná je jen budete v houfech odhánět, až budou s vrněním pochtívat sladký dortík. A pokud by vám snad jedna z nich padla do oka a vy se do ní tajně zamilovali, můžete si ji po domluvě adoptovat. Kousek kavárny si tak odnesete i s sebou domů. Pokud si ale kočičku domů pořídit nemůžete, přesto můžete pomoci příspěvkem na transparentní účet, nebo přispět do kasičky, která je přímo v kavárně. Chlupáčům se tak dostane té nejlepší péče a vy můžete stále kavárnu pravidelně navštěvovat.


S velkým díkem přebíráme tuto nádhernou naši charakteristiku z Kavateria.cz
Kromě kávy si můžete odnést i nového mazlíčka...

Kočičí kavárny se staly v Česku trendem již před několika lety. Málokdo však ví, že si v některých z nich můžete kočku i adoptovat. Takové kavárny se nachází v různých městech po celém Česku, většina z nich spolupracuje s blízkými útulky a snaží se o to, aby se osamělé kočky a kocouři měli co nejlépe a zároveň aby se jim co nejrychleji podařilo najít nový domov.

Článek


Zachraňuje zubožené kočky ve své kočičí kavárně. Málem zkrachovala

Letos v únoru jsme odvysílali reportáž o kočičí kavárně, která už pár let funguje v Kroměříži. Její majitelka Katka Váchová se ze všech svých sil snaží právě zde poskytnout domov a záchranu čtyřnohým miláčkům.

Reportáž


Záhady Josefa Klímy: ...kavárně pro kočky hrozí krach

Kateřina Váchová z Kroměříže se před pár lety rozhodla, že opuštěným kočkám bude hledat nové domovy. A tak před dvěma lety otevřela kočičí kavárnu, kde její zvířata dělají společnost návštěvníkům a oni si zase, pokud chtějí, mohou vybrat nového člena do své rodiny.

Reportáž


Video: V Kroměříži mají kavárnou plnou zachráněných koček

V kavárně na okraji města to ve dne v noci žije a neustále je tam plno. Umisťovací kavárna totiž funguje jako azyl pro opuštěné a osudem zkoušené kočky nejen z Kroměřížska.

Reportáž 

 


Toulavý ráj plný tlapiček

Kočičích kaváren jsou plná velká města, ale pár jich najdete i v Kroměříži. My jsme vyrazili do Toulavého ráje. Na kafe a na roládu. A u toho jsme byli celou dobu pod dozorem zvědavých čumáčků místních kočiček.

Článek 


Chtěli smysluplně pomoci, otevřeli si umisťovací kočičí kavárnu

Pomáhat potřebným chtěla vždy Kateřina Vachová, která dnes provozuje umisťovcí kočičí kavárnu v Kroměříži. Ráda kreslila a tak pomáhala útulkům portréty koček i psů do jejich aukcí.

Článek